Connect with us

Sinema

Sabancı Vakfı 5. Kısa Film Yarışması’nın Finalistleri

Published

on

Sabancı Vakfı’nın toplumsal sorunlara sanat aracılığıyla dikkat çekmek amacıyla 2016 yılından bu yana düzenlediği Kısa Film Yarışması’nın beşinci yılında finalistler belli oldu. Bu yıl “İklim Değişikliğini Kim Çekiyor?” sloganıyla “Değişen İklimler, Değişen Hayatlar” temasıyla düzenlenen Sabancı Vakfı 5. Kısa Film Yarışması’na Türkiye’nin 43 farklı ilinden 282 film başvurdu. Ön jüri değerlendirmesinin ardından, finale kalan 13 filmin ve yönetmenlerinin isimleri Kısa Film Platformu web sitesinde (www.kisafilmuzunetki.org) duyuruldu.

sabancı

Finale kalan 13 kısa film jüri tarafından değerlendirilecek ve dereceye girmeye hak kazanan 3 kısa film belirlenecek. COVID-19 salgını nedeniyle ödüller 13 Ocak’ta bu yıl ilk kez online olarak Sabancı Vakfı YouTube kanalı üzerinden düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Yarışmanın birincisi 20 bin TL, ikincisi 15 bin TL, üçüncüsü de 10 bin TL ile ödüllendirilecek.

 Finale Kalan Kısa Filmler:

 

FİLMİN ADI YÖNETMEN
Altın Çağ Seyfican Bilgiç
Bulak Evrim İnci
Cansuyu Anıl Gök
Çığlık Nagehan Güven
Daha Çok Var Yakup Turğut
Deniz Kızını Aramak Sıla Türkü Koyun
Hayır! Can Yeşiloğlu
Kemis Muhammet Ahmet Şimşek
Kimin Umurunda Yeliz Gürkan
Şubat İbrahim Bican
Suyun İzi Mustafa Berk Tanrıkulu
Tatile Gidiyoruz Aral Ariel Goldenberg
Taze Süt Ömer Faruk Güler

 

 Genç yönetmenler usta isimlerle buluşacak

Kısa Film Yarışması ile yeni sanatçıların yetişmesine destek olmayı hedefleyen Sabancı Vakfı, her sene yarışmaya başvuran tüm eser sahiplerini sinema ve televizyon dünyasının önemli isimleri ile bir araya getiriyor. Genç sinemacıları usta isimlerle buluşturan Kısa Film Platformu Buluşmaları, bu yıl 12 Ocak’ta online olarak gerçekleştirilecek. Gençler, usta isimlerle bir araya gelerek onların deneyim ve bilgi birikimlerinden yararlanma fırsatı bulacak.