Connect with us

Genel

Sir David Attenborough’dan Yeni Yıl Mesajı

Published

on

Sir David Attenborough, yeni yılın ilk gününde tüm dünyadaki takipçileri için “Bu yıl olumlu bir değişim olabilir” ifadelerini barındıran umut dolu özel bir mesaj kaydetti.

Mesaj, BBC Earth kanalında 4 Şubat Perşembe günü gece yarısı Türkiye’deki izleyicileriyle buluşacak olan doğa tarihi dizisi A Perfect Planet’ten önce yayınlanmış olacak.

Geleneksel olarak yeni yıl günleri bir şeyleri sıfırladığımız ve yeni kararlar aldığımız zamandır. Sir David Attenborough ise bizlere, “Gezegenimize yardımcı olmak için kendi yaşamlarımızda ne gibi olumlu değişiklikler yapabiliriz? diye soruyor.

Evde karantinadayken kaydettiği konuşmasında 2021’de Glasgow’da gerçekleştirilecek Dünya Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği konferansını hatırlatarak, “Harekete geçme ihtiyacı hiç bu kadar acil olmamıştı” diyor.

Sir David’in mesajı 1 Ocak Pazartesi gününden itibaren BBC Earth’ün resmi Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesapları üzerinden izlenebilir.

Sir David Attanborough’un mesajı şöyle;

Merhaba, ben David Attenborough.

Sizinle evimden konuşuyorum, çünkü birçoğunuz gibi geçen yılın çoğunu “içeride”, arkadaşlarımdan, ailemden ve doğal yaşamdan uzakta geçirdim.

Çoğumuz için zorlu birkaç ay oldu, ancak bu olağanüstü zamanlara gösterilen tepki, birlikte çalıştığımızda başarabileceklerimizin sınırı olmadığını da kanıtladı.

Bugün daha önce hiç olmadığı kadar yoğun bir çevresel değişim yaşıyoruz, eyleme geçme ihtiyacı hiç bu kadar acil olmamıştı.

Bu yıl dünya Glasgow’da, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı için bir araya gelecek; Tarihimiz için çok önemli bir an.

Bu sene, gezegenimiz ve onu paylaştığımız harika canlılar için olumlu bir değişim senesi olabilir.

Dünyanın gururla hatırlayabileceği ve ‘biz bir fark yarattık’ diyebileceği bir yıl…

Yeni yıl kararlarımızı verirken, her birimizin neler yapabileceğini düşünelim. Kendi hayatımızda ne gibi olumlu değişiklikler yapabiliriz?

Önümüzdeki daha parlak bir yılın şerefine; 2021’i mükemmel gezegenimizin tüm sakinleri için mutlu bir yeni yıl yapalım.

sir

A Perfect Planet hakkında:

Çekimleri 6 kıtada, 31 ülkede gerçekleştirilen A Perfect Planet’in hazırlığı 4 yıl sürdü. İlk 4 bölüm yanardağların, güneş ışığının, havanın ve okyanusların gücünü keşfediyor. Yapımın son bölümü “İnsanlar” ise dünyanın en yeni doğa gücü olan insanların dramatik etkisine ve gezegenimizin mükemmel dengesini yeniden kurmak için neler yapılabileceğimize odaklanıyor.

Seri, BBC One ve Discovery için Silverback Films tarafından üretildi. Tencent Penguin Pictures, ZDF German Television, China Media Group, France Télévisions ve The Open University ise ortak yapımcılığını üstlendiler. Yapım, BBC İçerik Yöneticisi Charlotte Moore ve BBC Devreye Alma, Bilim ve Doğa Tarihi Başkanı Jack Bootle tarafından yaptırıldı.

BBC Studios Hakkında:

Global bir içerik şirketi olan BBC Studios, BBC Group’un ticari bir iştirakidir. Nisan 2018’de BBC Worldwide ve BBC Studios birleşmesiyle kurularak içerik finansmanı, geliştirme, üretim, satış, markalı hizmetler ve yan kuruluşlar olarak hizmet vermeye başlamıştır. BBC Studios’un ödüllü programları, çok çeşitli tür ve uzmanlık alanlarında yapılmakta olup uluslararası düzeyde tanınmaktadır. İngiltere’de yedi, dünyadaki diğer dokuz ülkede üretim merkezleri ve ortaklıkları dahil olmak üzere, dünya genelinde 22 pazarda ofisi bulunmaktadır. BBC Studios, yıl içerisinde toplam 2.500 saat içerik sağlamaktadır.

bbcstudios.com

twitter.com/bbcstudios