Connect with us

Müzik

“Vestel PSM Radyo” Yayın Hayatına Başladı

Published

on

Vestel PSM Radyo

Dijital içeriklerle sanatseverlere her alandan ulaşmayı sürdüren Zorlu PSM’nin Vestel sponsorluğu ve Karnaval Medya Grubu iş birlikteliği ile hayata geçirdiği yeni performans alanı Vestel PSM Radyo yayın hayatına başladı. Sahnelerinin ruhunu Vestel PSM Radyo’ya taşıyan Zorlu PSM, online radyosu ile müziğe ve kültür sanata yepyeni bir alan daha kazandırıyor.

Vestel PSM Radyo

 Zorlu PSM, Vestel PSM Radyo ile Özgün İçerikler Sunmayı Sürdürüyor

Kültür sanata erişimin herkes için erişilebilir olmasının öncelikleri arasında yer aldığını belirten Zorlu PSM Genel Müdürü Filiz Ova, yeni performans alanları olarak tanımladıkları Vestel PSM Radyo ile ilgili “Radyo 125 yıldır varlığını sürdüren ve her daim gelişen teknolojik trendlerle kendini yenileyen bir kitle iletişim aracı. Günümüzde gezegenin %95’ine ulaşıyor. Yakın zamanda yapılan Nielsen araştırması gösteriyor ki katılımcıların %83’ü pandemi döneminde daha çok radyo dinliyor. RTÜK araştırması ise katılımcıların %67 oranında özellikle mobil cihazlardan dinlendiğini gösteriyor. 15-24 yaş aralığının %38,4’ü, 25-34 yaş aralığının %40,4’ü ve 35-44 yaş aralığının %40,7’si evinde ya da iş yerinde radyo bulunduruyor. Radyo altın çağını yaşıyor diyebiliriz. Tüm bu verilerin yanında radyonun herkese erişilebilir olmasını Zorlu PSM olarak özellikle önemsiyoruz. Bu yönüyle PSM sahnelerini radyomuza taşıyacak ve böylelikle içeriklerimizi 24 saat izleyicilerimize ulaştırabileceğiz” konuştu.

Vestel PSM Radyo’nun basın toplantısında konuşan ve radyonun sponsorluğunu üstlenen Vestel Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ergün Güler “Sanatta uzun yıllardır Zorlu PSM ile iş birliği içinde olmaktan büyük onur duyduğumuz bir alan. Şimdi sanat ve teknolojiyi aynı yolda buluşturan bu güç birliğini yeni bir boyuta taşıyoruz. Zengin içeriklerle hayata geçecek Vestel PSM Radyo, dinleyicileri nicelikten öte nitelik olarak memnun edecek bir dijital radyo olacak. Zorlu PSM ve Karnaval Radyo iş birliğiyle hayata geçen Vestel PSM Radyo, Türk insanının tam da en ihtiyacı olan dönemde eğlenceli içerikler, keyifli sohbetler, pandemide hayatımızın önemli bir parçası haline gelen podcast’ler ve kaliteli müzik dinleme imkanı sunacak.” dedi.

Vestel PSM Radyo Podcast’ler ve Kaliteli Müzik Dinleme İmkanı Sunacak

Vestel PSM Radyo için iş birlikteliği gerçekleştirilen Karnaval Medya Grubu COO’su Burak Can ise  “Bugün Karnaval medya grubu olarak, Vestel sponsorluğunda Zorlu PSM ile birlikte hayata geçirdiğimiz Vestel PSM Radyo ile, Zorlu PSM’nin çok sesli özgün içeriğini dijital radyo mecrasına taşıyor olmanın mutluluğu ve heyecanı içindeyiz. Karnaval Medya Grubu bünyesinde bulunan ve 90’ların başından bu yana Türkiye’nin en eski, en köklü radyolarından gelen tecrübe ile birlikte radyoculuktaki bilgi birikimimizi, Karnaval’ın güçlü teknik alt yapısında Vestel PSM Radyo’da birleştirdik. Dolayısıyla bu özel iş birliği, geleneksel medya sponsorluğumuz dışında Zorlu PSM gibi kültür-sanat, eğlence alanında lokomotif görevi gören bir markayla birlikte içerik üretiminde bir değer zinciri yaratma ve bu değer zinciriyle birçok yere de dokunabilme amaçlarını da içerdiğinden bizim için çok kıymetli.” ifadelerini kullandı.

“Şimdi de radyodaki performansımızı görün”

Vestel PSM Radyo yayınları boyunca klasik rock, pop rock, indie rock, folk, turkish folk, jazz, ve soul gibi pek çok farklı müzik janrını barındıran bir yayın akışının yanı sıra özgün içerikli programlar da yer alıyor.

Bu kapsamda Vestel PSM Radyo’da; caz davulcuları üzerine programıyla Ferit Odman, Kuzey ülkelerinden haberler ve müzik seçkileri ile Nordik Simit, keşif temalı müzik programı ile Merve Evirgen, popüler kültür ve gündeme dair Play Tuşu, programında ağına takılan müzik ve müzisyenlere yer vereceği programı ile Okan Aydın, her bölümde bir kült filmin “Türkiye’de çekilse yönetmeni kim olurdu, kim oynardı, senaryo nasıl olurdu?” sorularına eğlenceli cevaplar arayacakları programları ile “Kutsal Motor”, lokal sahnenin öne çıkan isimlerini ağırladığı Lokal Terapi ile Zeynep Güray ve kültür sanat gündeminden haberlerin yer alacağı Bloknot dinleyicilerle buluşacak.

Vestel PSM Radyo’yu  Karnaval.com, Karnaval IOS ve Android uygulamaları ve zorlupsm.com’dan dinlemeye başlayabilirsiniz.