Connect with us

Genel

Zorlu PSM’de Bu Hafta; 19 – 25 Ekim

Published

on

Her yaşa ve her zevkten sanatsevere hitap eden içerikleriyle kültür-sanatın daimi buluşma adresi olan Zorlu PSM #mesafeliamabirlikte mottosuyla başladığı yeni sezona hız kesmeden devam ediyor.

Bu hafta, yenilenen dekoru ve mekanıyla birlikte İbrahim Selim’in sevilen programı “İbrahim Selim ile Bu Gece”, Zorlu PSM ve Talimhane Tiyatrosu ortak yapımı olarak sahnelenen ve “çağımızın en heyecan veren oyun yazarı” olarak nitelendirilen Fransız romancı ve oyun yazarı Florian Zeller’ın eserinden uyarlanan tiyatro oyunu “Gerçek”, 2016 yılında İstanbul’da Açık Mikrofon gecelerinde stand-up yapmaya başlayan komedyen  Miray Akovalıgil’in tek kişilik stand-up performansı ve Peter Shaffer tarafından kaleme alınan, dünya müzik tarihinin unutulmaz bestecileri Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri’nin eşsiz hikayesini anlatan “Amadeus” müzikali haftanın göze çarpan etkinlikleri arasında yer alıyor.

Aynı zamanda yeni sezonuna yepyeni dijital seriler de ekleyen Zorlu PSM, yeni dijital serisi “Hakan Tamar ile Mod Sessions”ın İstanbullu söz yazarı, besteci, saksofonist ve prodüktör Korhan Futacı’nın konuk olduğu dördüncü bölümüyle Zorlu PSM Youtube kanalından sanatseverlerle buluşacak. Cumartesi gününü çocuklar içinse, Zorlu Çocuk Tiyatrosu Youtube kanalında çocuklara hayal gücünün sınırsızlığının tadına vardıracak “Masallar Dünyasına Yolculuk” atölyesi ile minik izleyicilerin evine konuk olmaya hazırlanıyor.

FRANCİSCO’NUN İKİ OĞLU – 2005 (2 FILHOS DE FRANCISCO) // 19 EKİM PAZARTESİ // PSM AMFİ // 20.00

Dünya çapında 13 milyon ve Brezilya’da toplam 8 milyon dolar hasılatla Brezilya sineması için rekor seviyesine ulaşan 2005 yapımı filmin yönetmen koltuğunda Breno Silveira oturuyor. Müzisyen Zezé Di Camargo ve Luciano’nun hayatlarını konu alan “Francisco’nun İki Oğlu”nu açıkhava sinema nostaljisi keyfiyle izlemek için 19 Ekim Pazartesi günü PSM Amfi’deki yerinizi mutlaka ayırın.

 

*Etkinlik ücretsizdir. Sınırlı oturma kapasitesi sebebiyle http://bilet.zorlupsm.com/default?ec=FG05102020 adresinden kayıt yaptırılması gerekmektedir.

**PSM Amfi’de Brezilya Filmleri Gösterimleri, Brezilya Konsolosluğu desteğiyle gerçekleşmektedir.

zorlu

AMADEUS // 19 – 21 EKİM // TURKCELL SAHNESİ // 20.30

Peter Shaffer tarafından kaleme alınan, dünya müzik tarihinin unutulmaz bestecileri Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri’nin eşsiz hikayesini anlatan oyun “AMADEUS”, başrollerini Selçuk Yöntem, Okan Bayülgen ve Özlem Öçalmaz’ın paylaştığı, güçlü oyuncu kadrosu, 14 kişilik koro ve 11 kişilik canlı orkestradan oluşan 45 kişilik dev ekibi ve usta yönetmen Işıl Kasapoğlu rejisiyle Ekim ayı boyunca Zorlu PSM’de tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

 

Bilet Fiyatları:

1.Kategori- 245.00 TL

2.Kategori- 180.00 TL

3.Kategori- 140.00 TL

GERÇEK // 19 – 20 EKİM // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30

Zorlu PSM ve Talimhane Tiyatrosu ortak yapımı olarak sahnelenen ve The Guardian gazetesi tarafından “çağımızın en heyecan veren oyun yazarı” olarak nitelendirilen Fransız romancı ve oyun yazarı Florian Zeller’ın eserinden uyarlanan “Gerçek”, güldürmeye devam ediyor. Nefes kesen anlarıyla her sahnede seyircinin algısını değiştirmeyi başaran ve şaşırtan oyunun kadrosunda değerli oyuncular Kubilay Tunçer, Levent Üzümcü, Neslihan Yeldan ve Özge Özder yer alıyor. Dostluk, şüphe, ihanet ve gerçek kavramlarını ele alan oyun, deneyimli yönetmen Mehmet Ergen rejisi ile tiyatro severlere hafızalara kazınacak bir deneyim yaşatmaya devam ediyor.

Bilet Fiyatları:

1.Kategori- Tam: 121.00 TL-Öğrenci:99.00 TL

2.Kategori- Tam: 99.00 TL-Öğrenci:81.00 TL

3.Kategori- Tam: 71.50 TL-Öğrenci:58.50 TL

HAKAN TAMAR İLE MOD SESSIONS // 19 EKİM PAZARTESİ // ZORLU PSM YOUTUBE KANALI // 21.00

Her hafta indie, elektronik, hip-hop, rock, metal gibi farklı müzik türlerinde üretim yapan bir sanatçıyı ya da grubu ağırlamayı sürdüren Zorlu PSM’nin yepyeni dijital serisi “Hakan Tamar ile Mod Sessions”ın bu haftaki konuğu, bugüne kadar “Tamburada”, “Dandadadan”, “Korhan Futacı ve Kara Orkestra” ve “Konstrukt” projeleri ile sayısız yurt içi ve yurt dışı performansına imza atan İstanbullu söz yazarı, besteci, saksafonist ve prodüktör Korhan Futacı oluyor. Deneyimli programcı, DJ ve müzik yapımcısı Hakan Tamar ile birlikte hayata geçirilen Zorlu PSM’nin yeni dijital serisi “Hakan Tamar ile Mod Sessions”ın ikinci bölümünü 19 Ekim Pazartesi günü saat 21.00’da Zorlu PSM YouTube kanalını takip etmeyi unutmayın.

İBRAHİM SELİM İLE BU GECE // 19 EKİM PAZARTESİ // %100 STUDIO // 21.15

Geçtiğimiz sezon başından itibaren her hafta Zorlu PSM sahnesinde Türkiye ve gündeme dair konuları ve farklı ilgi alanlarından ağırladığı sürpriz konuk sanatçıları ile seyirci karşısına çıkan İbrahim Selim’in sevilen programı “İbrahim Selim ile Bu Gece” yeni sezona Zorlu PSM %100 Studio sahnesinde merhaba demeye hazırlanıyor. İbrahim Selim’in renkli sunumunun yanı sıra her hafta sürpriz bir konuğun katılacağı programda müzikten, stand-up’a, mizahtan güncel konulara; kültürün her alanına dokunan eğlence dolu dakikalar yaşamak için yerinizi almayı unutmayın.

 

Kapı Açılış: 20.30

Etkinlik Başlangıç: 21.15

 

Bilet Fiyatı:

Tam – 154,00 TL

Öğrenci – 66,00 TL

zorlu

BÜYÜK BALIK – 2003 (BIG FISH)// 19 EKİM PAZARTESİ // PSM AMFİ // 22.00

Daniel Wallace’ın aynı isimli romanından uyarlanan ve yönetmenliğini Tim Burton’ın üstlendiği filmde Will Bloom, babası Edward ile hiç konuşmadan geçirdiği üç yılın ardından Alabama’daki ailesinin yanına döner. Ölmek üzere olan Edward hayat hikâyesini kendi eşsiz, abartılı ve tamamen fantastik olaylara dayanan üslubuyla anlatmaya başlaması ile gelişen olaylar anlatılmaktadır. Eleştirmenler filmi Burton’ın başyapıtı olarak gösterilen filmi PSM Amfi’nin Açıkhava atmosferinde seyretmek için 19 Ekim Pazartesi günü yerinizi almayı unutmayın.

 

*Etkinlik ücretsizdir. Sınırlı oturma kapasitesi sebebiyle http://bilet.zorlupsm.com/default?ec=FG05102020 adresinden kayıt yaptırılması gerekmektedir.

 

MAVİ BONCUK (1975) // 20 EKİM SALI // PSM AMFİ // 20.00

Başrollerini o dönemin ve Türkiye Sineması’nın gelmiş geçmiş en büyük oyuncularının paylaştığı nadir filmlerden bir tanesi olan “Mavi Boncuk”un yönetmen koltuğunda yine Yeşilçam’ın efsanevi yönetmenlerinden Ertem Eğilmez oturuyor. Altı arkadaşın Emel Sayın’ın çalıştığı gazinonun patronunu zor durumda bırakmak için Emel Sayın’ı kaçırması ile şekillenen olayları anlatan Yeşilçam sinemasının kült filmlerinden olan “Mavi Boncuk”u Zorlu PSM’nin Yeşilçam Film Gösterimleri kapsamında 20 Ekim Salı akşamı kaçırmayın.

*Etkinlik ücretsizdir. Sınırlı oturma kapasitesi sebebiyle http://bilet.zorlupsm.com/default?ec=FG06102020 adresinden kayıt yaptırılması gerekmektedir.

 

zorlu

ŞATONUN ALTINDA // 23 EKİM CUMA // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30

William Shakespeare’in Macbeth oyunundan yola çıkılarak uyarlanarak yeni bir yazımla sahneye taşınan “Şatonun Altında” da oyun Macbeth’in ölümünden sonra başlıyor; Macbeth’in hikayesini iki çamaşırcı kadının gözünden anlatıyor. ‘Ne kadar zamandır orada olduğunu bilmediğimiz, sayısız krallığa, savaşa, yıkıma tanık olmuş iki çamaşırcı kadın! Yıkıcı, komik karanlık ve çok eğlenceli. Macbeth’e bir de yerin altından bakın! Fiziksel Tiyatro ve Komedi Okulu bünyesinde bir araya gelen Fiziksel Tiyatro Araştırmaları’nın Jacques Lecoq pedagojisini temel alan bir eğitimin sonunda clown, fiziksel hikâye anlatıcılığı, maske oyunculuğu, bufon, grotesk oyunculuk gibi farklı stilleri harmanlayan ilk projesi “Şatonun Altında” 23 Ekim’de Zorlu PSM seyircisiyle buluşuyor.

 

Bilet Fiyatları:

  1. Kategori Fiyat: 77,00 TL – Öğrenci:63.00 TL
  2. Kategori Fiyat: 66,00 TL-Öğrenci:54.00 TL
  3. Kategori Fiyat: 55,00 TL-Öğrenci:45.00 TL

RAY // 23 EKİM CUMA // PSM AMFİ // 21.00

2016 yılında İstanbul’da Açık Mikrofon gecelerinde stand-up yapmaya başlayan, avukatlık kariyerini “İş Görüşmesine Giden Corporate Elis”, “Zengin Kociş Sonrası Instagram Postları” ve “Meditatif Nuran” gibi videolarıyla devam ettiren Miray Akovalıgil, kendisine sıkça sorulan “Avukat dediğin biraz ciddi olur, sen neden bu kadar komiksin?”, “İyisin hoşsun da yahu yaşın kaç oldu, sen ne zaman evleneceksin?” gibi soruları tiye aldığı stand-up gösterisiyle 23 Ekim’de PSM Amfi’de seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

 

Kapı Açılış: 19.00

Miray: 21.00

 

Bilet Fiyatları:

Tam 66.00 TL

Öğrenci 41.00 TL

ÇOCUKLAR İÇİN PSM ZAMANI: MASALLAR DÜNYASINA YOLCULUK // 24 EKİM CUMARTESİ // ZORLU ÇOCUK TİYATROSU YOUTUBE KANALI // 10.00

Zorlu PSM & Bilim Virüsü iş birliği ve Zorlu Holding’in desteğiyle her Cumartesi, Zorlu Çocuk Tiyatrosu Youtube kanalında yepyeni atölyeler çocuklarla buluşuyor. Çocukların yaratıcılıklarını tetikleyerek düşünsel ve sanatsal becerilerini artırmayı hedefleyen atölye serisinde bu haftaki “Masallar Dünyasına Yolculuk” bölümünde çocuklar hayal gücünün sınırsızlığının tadına varmak, masalların büyüleyen gücünü deneyimlemek ve bir masalı ezberlemeden doğaçlama olarak anlatabilmenin yollarını öğrenebilecek. Tüm çocukların izlemesi için ücretsizdir.

Zorlu PSM yeni sezonunda #mesafeliamabirlikte

Etkinliklere katılmayı sabırsızlıkla bekleyen tüm sanatseverlere steril ve güvenli bir deneyim ortamı yaratmak için yönetmeliklerde yer alan kuralları harfiyen uygulayan Zorlu PSM; aldığı önlemler çerçevesinde ateş ölçümü, fiziki mesafe kuralları, dijital bilet, temassız ödeme, ileri teknoloji hijyen ve dezenfektasyon uygulamalarını #mesafeliamabirlikte mottosuyla hayata geçirmeye başladı. Günlük rutin temizlik süreçlerinin yanı sıra düzenli olarak profesyonel ekiplerin desteğiyle dezenfekte de edilen Zorlu PSM, yakın zamanda hayata geçirdiği dijital bilet uygulaması ile de sanatseverleri etkinliklerle buluşturmak için gereken bütün kolaylıkları sağlamayı sürdürüyor. Hem Zorlu PSM içinde hem de gösteri salonlarındaki klima santrallerinde %100 taze hava ile çalışan, virüs ve bakterilere karşı korunmada en etkili yöntem olarak öne çıkan UVC (Ultraviyole) teknolojisi ile seyirciler açık hava güveninde etkinlik deneyimi yaşayabilecek.


Sitemizdeki diğer haberlere buradan ulaşabilirsiniz.