Connect with us

Genel

DocuBox HD ile 2. Dünya Savaşı Cephelerine Ziyaret!

Published

on

Uluslararası medya kuruluşu SPI International bünyesinde HD kalitesiyle izleme deneyimi sunan belgesel kanalı DocuBox HD, ilginç yapımlarıyla muhteşem keşiflerin kapısını açıyor. DocuBox HD ekranlarında, Kasım ayında 2. Dünya Savaşı Belgesel Serisi’nde, cephelerden insan öykülerini izleyeceğiz.

DocuBox HD 2. Dünya Savaşı Belgesel Serisi

Merhamet Kartalları: Normandiya Çıkarması Sırasında Uçakla Gelen İki Doktor
(Eagles of Mercy: The Compelling Story of Two Airborne Medics & Their Heroic Acts During D-Day)
21 Kasım Cumartesi, Saat 18:00

Cumartesi akşamüstü, ABD 101. Hava İndirme Tümeni’nden iki doktorun, ortak düşmanları ölüme karşı verdikleri savaşı izleyeceğiz. Normandiya çıkarmasında ilk günün ilk saatlerinden itibaren 12. yüzyıldan kalma bir kiliseyi sahra hastanesine dönüştüren Robert Wright ve Kenneth Moore, düşman veya dost ayırt etmeksizin herkese müdahalede bulundular. Etraflarında tüm öfkesi ile acımasız bir savaş büyürken, Amerikan ve Alman kuvvetleri arasında birkaç defa el değiştiren Angoville-au-Plain köyünde, sivillerin yanı sıra üniforma ayırt etmeden yaralı askerlere yardım eden iki doktor, insani bir öyküye imza attılar.

DocuBox HD 2. Dünya Savaşı Belgesel Serisi

Havada ve Ötesi: Savaşta İşgal Altındaki Avrupa’dan Kaçan B-17 Pilotlarının İnanılmaz Hikayesi

(Above and Beyond: The Incredible Escape of Jewish-American B-17 Pilots from Nazi-Occupied Europe in WWII)

22 Kasım Pazar, Saat 17:00

Pazar akşamüstü, B-17 pilotu Bruce Sundlun’un İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi işgalindeki Avrupa’dan müthiş kaçış öyküsü ekranlara gelecek. Denizaşırı aktif görevi Haziran 1943’de başlayan, Bruce Sundlun’un görev yaptığı uçak “Kahrolası Yanki”, Avrupa’daki 13’üncü görevinde, 1 Aralık 1943’de bir uçak savar ateşiyle aldığı hasarın ardından bir Alman uçağının ateşiyle düşürüldü. Mürettebattan beş kişi ölmüş, diğer dördü ise Almanlara esir düşmüştü. Havada ve Ötesi, Bruce Sundlun’un İkinci Dünya Savaşı’nda işgal altındaki Avrupa’dan muhteşem kaçışını konu alıyor.

DocuBox HD

DocuBox HD 2. Dünya Savaşı Belgesel Serisi

Babama Verdiğim Söz: Faciadan Kurtulmuş Birinin Çocuğu

(A Promise to my Father: One Survivor’s Journey Through the Holocaust)

26 Kasım Perşembe, Saat 19:00

Perşembe akşamüstü, faciadan sağ kurtulan Arbeiter’in hikayesine tanık oluyoruz. Alman ordusu ilerlerken 1939’da Polonya’da Plock’daki eski evinin bodrumuna gömdüğü eşyalarına son bir defa bakmak isteyen “Izzy” nin öyküsü, bizleri anne ve babasıyla birlikte küçük kardeşinin de öldürüldüğü Treblinka ölüm kampına ve ayrıca Auschwitz-Birkenau’ya da götürüyor. Burada babasının “Izzy”e hayatta kalmasını söylediği son sözleriyle cesaret bulan Izzy, büyük bir riske girerek hayatta kalması için ona yardım edenlere tekrar kavuşuyor. Belgeselde ayrıca eski bir Alman askeri ile yapılan biraz gerilimli ve planda olmayan bir buluşma da sürpriz şekilde karşımıza çıkıyor.

DocuBox HD yayınlarına, seçkin TV platformları TV+ Kanal 97, KabloTV Kanal 122, D-Smart Kanal 58 ve Vodafone TV üzerinden ulaşılabiliyor. DocuBox HD içeriklerine ayrıca, FilmBox Live websitesi ve uygulaması kullanılarak bilgisayar, tablet ve mobil telefon ekranlarından da ulaşılabiliyor.

DocuBox HD

SPI International Hakkında:

SPI International, 6 kıtada 42 televizyon kanalı ve dijital servisleriyle faaliyet gösteren 65 milyon aboneye sahip global bir medya şirketidir. SPI aynı zamanda dünya genelinde 4K/Ultra HD içeriğin de en büyük toplayıcılarından biri konumunda yer almaktadır. Dünya çapında 700’den fazla operatörle iş birliği bulunan SPI, gelişmiş teknolojisi sayesinde internete bağlanabilen herhangi bir cihaz ile büyük global medya sağlayıcılar ve yerel OTT sağlayıcılar üzerinden abonelerine 4K/UHD programları da dahil olmak üzere, TV kanalları ve tüm film arşivine ulaşma imkanı sağlıyor. Yakın zamanda Hollanda’nın en büyük premium film servislerinden Film1’ın 4 kanalını ve dijital servislerini de portföyüne ekleyen SPI, büyüme ivmesini tüm hızıyla sürdürmektedir.

Dünya lideri film tedarikçisi ve televizyon programcısı kimliği ile, 25 yılı aşkın bir süredir uluslararası pazarda itibar sahibi olan SPI International, büyük lisans tedarikçileri iş birliğiyle yüksek talepli ilgi çekici içerikler sağlar.