Connect with us

Genel

Perküsyon Atölyesi Arter’de Çocukları Bekliyor!

Published

on

 Amy Salsgiver ve Nihal Saruhanlı’nın 14 Mart Cumartesi günü saat 11:30’da gerçekleştireceği Perküsyon Atölyesi ile çocuklar, Arter’de sergilenen yapıtlara enstrümanları ve beden perküsyonuyla ses verecekler.

 

MİAM’da (Müzik İleri Araştırma Merkezi) perküsyon eğitimi veren Amy Salsgiver ile müzikal yolculuğuna Okay Temiz Ritim Atölyesi’nde Afrika ritimleri ile başlayan davulcu ve müzisyen Nihal Saruhanlı, Arter’de çocuklara yönelik bir Perküsyon Atölyesi gerçekleştiriyor.

14 Mart 2020 Cumartesi günü 11:30’da Perküsyon Odası’nda gerçekleşecek Perküsyon Atölyesi’nde 6-9 yaş aralığındaki katılımcılar, Arter’de sergilenen bir yapıta, vurmalı çalgılar ve beden perküsyonu ile eşlik edecekler. Davul çemberi düzeninde birlikte çalışarak kendi hayal ettikleri hikâyeler ve seslerle bir perküsyon orkestrası oluşturacak, enstrümanlarıyla yapıtlara ses verecekler.

Perküsyon Atölyesi

Perküsyon Atölyesi Arter’de Çocukları Bekliyor!

Atölyenin biletleri Arter’den temin edilebilir veya 0212 708 58 01 numaralı telefondan ve [email protected] adresi üzerinden rezervasyon yaptırılabilir.

Bilgi için:             arter.org.tr

Adres:                  Irmak Cad. No: 13 Dolapdere Beyoğlu 34435 İstanbul

Tel:                       0212 708 58 00

Perküsyon Atölyesi


AMY SALSGIVER HAKKINDA

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nda perküsyoncu olarak yer alan Amy Salsgiver aynı zamanda İstanbul Teknik Üniversitesi MİAM’da (Müzik İleri Araştırma Merkezi) perküsyon eğitimi vermektedir. Çağdaş Müzik grupları Hezarfen Ensemble ile sa.ne.na perküsyon grubunun kurucu üyesidir. On yılı aşkın bir süredir İstanbul’da yaşayan Amy, müzik aracılığıyla iletişimi ve çatışma çözümünü teşvik eden UNICEF ve başka organizasyonlarla da birlikte çalışarak, dünyanın pek çok yerinde çocuklar için müzik atölyeleri düzenlemektedir.


NİHAL SARUHANLI HAKKINDA

Nihal Saruhanlı, 2007 yılında katıldığı Okay Temiz Ritim Atölyesi’nde Afrika ritimleri ile müzikal yolculuğuna başladı. Ardından Amy Salsgiver, Giovanni Hidalgo, Rui Faustino, Korhan Ogan, Erdem Göymen, Şevket Akıncı, Dave Allen, Cem Aksel, Ferit Odman, Volkan Öktem, Cengiz Baysal, Jaska Lukkarinen bu müzikal yolculukta irili ufaklı katkısı olan ve ilham veren isimler oldu. 2015 – 2016 döneminde Bahçeşehir Caz Sertifika Programı’nı bitirdi.