Connect with us

Kitap

Yalnız Kurt ile Vızvız: Müzik Macerası

Published

on

Kendinizi müziğin ritmine bırakın!

Cary Fagan ve Zoe Si’nin yarattığı ”Yalnız Kurt ile Vızvız”, besteli, güfteli ve de bol alkışlı yepyeni serüvenleri Müzik Macerası ile bu kez sahnelerin tozunu attırmaya geliyor!

Tesadüfen arkadaş olan iki farklı çocuğu, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını konuşturacakları müzikal bir yolculukta buluşturan bu neşeli kitap, yeteneklerini keşfetme sürecindeki küçüklere ilham veriyor.

Dostluğun, dayanışmanın ve takım çalışmasının önemine vurgu yapan içten öyküsünün satır aralarında yeniden kullanım ve geri dönüşüm gibi konulara dair duyarlılık da kazandıran yazar, ”Yalnız Kurt ile Vızvız”ın serüvenlerini okuyan tüm çocukları kendi dönüştürme oyunlarını tasarlamaya davet ediyor.

Denizler altında fersah fersah uzaklara gidip heyecan dolu bir maceraya balıklama dalsalar da, Yalnız Kurt ile Vızvız, öyle sanıldığı gibi arkadaş değildir. Yani, en azından Renata’ya göre. Üstüne üstlük Kurt Kardeşin yetenek gösterisine katılmaya da hiç ama hiç niyeti yoktur. Ta ki tuhaf bir şekilde Vızvız tarafından ikna edilip kendini ışıkların altında bulana kadar…

Zoraki dostlarımız; şöyle afili bir grup kursalar, yüzlerce seyircinin kulağının pasını attırsalar, hatta üzerine bir de hayranlarının yoğun ilgisinden kaçarken havalı bir helikopter turu atsalar, fena mı olur? O hâlde sahne, Yaldız Pırt ile Tuzbuz (aman pardon!) Yalnız Kurt ile Vızvız’ın!

Arkadaşlık kavramına karşı önyargıları bulunan yalnız bir çocuğu, içi içine sığmayan bir başka çocukla yakınlaştırarak olağanüstü bir değişim ve kendini tanıma hikâyesine imza atan ”Yalnız Kurt ile Vızvız”ın maceralarını çocuklar çok sevecek!
sarıyer escort


”Vahşi bir macera… Renata ve Livingston’un garip dostluğu, hayattaki yeni deneyimlerin önemini ve ‘konfor alanı’ndan çıkmanın faydalarını anlatmaya devam ediyor…”

Booklist


Yalnız Kurt ile Vızvız

Cary Fagan Hakkında

1957’de, Kanada’nın Toronto şehrinde doğdu. Toronto’nun banliyölerinde, geniş sokaklarında büyüdü ama Toronto Üniversitesi’nin edebiyat bölümünü dereceyle, sekiz tane ödül kazanarak bitirmeyi de bildi. Bir ara Londra ve New York’ta da yaşadı ama memleket hasreti hep ağır bastı; eninde sonunda yeniden Toronto’ya döndü. Çocuklar ve yetişkinler için otuzdan fazla kitap yazdı (hâlâ da yazıyor). Çok sayıda ödül kazandı. 2014 yılında, tüm eserleriyle, Kanada’nın en saygın ödüllerinden olan ”Vicky Metcalf Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Ödülü”ne layık görüldü. Eserlerinde, doğup büyüdüğü (ve muhtemelen âşık olduğu) Toronto’ya sıklıkla yer veren, ondan sıklıkla beslenen yazar, eşi ve çocuklarıyla birlikte hâlen bu şehirde yaşamını sürdürüyor.

Zoe Si Hakkında

Karikatürist, çizer ve avukat olan Zoe Si, eline kurşunkalemi aldığı yaştan beri çizim yapıyor. Kendi yaptığı şakalara gülmeyi çok seviyor ve her zaman, sanatı yoluyla öyküler anlatmayı deniyor. Dergilerde karikatürleri yayımlanan ve çocuk kitapları resimleyen çizer hâlen Kanada’da, Vancouver’da yaşıyor.

 

Kitaplar hakkında haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

https://www.gazetefestivaltv.com/kitap/